نحوه ی انجام ماساژ سر

ماساژ سر روشی عالی برای استراحت است زیرا می تواند به آزادسازی تنش روزانه کمک کند. هنگام دادن ماساژ به سر ، ابتدا چند نکته اساسی را برای استراحت فرد در نظر بگیرید از جمله :

استفاده از گرما و رطوبت

اضافه کردن روغن

جدا کردن موهای سر فرد

سپس می توانید کار خود را بر روی سر فرد شروع کنید. اگر می خواهید سر خود را ماساژ دهید، حتی می توانید از بعضی تکنیک ها برای ماساژ سر خود استفاده کنید. احساس می کنید استرس فقط از بین می رود ، بنابراین شما شاد و آرام خواهید بود.

فردی که ماساژ می گیرد را آرام کنید:

دستان خود را بشویید:

هنگام ماساژ شخصی دیگر، حتما دستان خود را بشویید.

مقداری گرمای مرطوب در محیط ایجاد کنید: این کار به فرد ماساژگیرنده آرامش می دهد. مثلا می توانید از آنها بخواهید که حمام کنند و یا یک حوله داغ و مرطوب را روی سر آنها بی اندازید. و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بر روی سر بماند.

موها را شانه کنید:

می توانید با کشیدن شانه موها را صاف کرده و از هم جدا کنید و یا اینکه با انگشتان دست تنها گره های بزرگ مو را از هم باز کنید.

نکته: اگر بعدا در حین ماساژ در لای موها گره و در هم رفتگی را حس کردید آن را باز نکنید زیرا آرامش ناشی از ماساژ را از فرد می گیرید.

از روغن استفاده کنید:

برای این هدف اغلب روغن هایی که در آشپزخانه است می تواند استفاده شود. برای شروع می توانید از چند نوع روغن آووکادو، نارگیل، بادام یا خردل استفاده کنید. از طرفین سر شروع کنید. روغن را با انگشتان دست و انگشتان خود بر روی پوست سر ماساژ دهید ، تا به بالای سر برسد. حتما هم جلوی سر و هم پشت سر را ماساژ دهید.

در ابتدا روغن کمی روی دست های خود زده؛ آنها را به هم مالش دهید و سپس ماساژ را شروع کنید.

آهسته انجام دهید:

وقتی کسی را ماساژ می دهسید سعی کنید این کار را آرام آرام انجام دهید، ضربه های آرام بسیار تاثیر و احساس بهتری از ضربه های محکم دارد، و به فردی که ماساژ می گیرد احساس آرامش می دهد.

دایره وار ماساژ دهید:

با استفاده از نوک انگشتان ، حرکات دایره ای سبک را بر روی سر شخص انجام دهید. از عقب به جلو و سپس جلو به عقب حرکت کنید. با این حرکت می توانید چند بار روی سر بروید

گردن را ماساژ دهید:

ابتدا با یک دست به صورت فنجانی، پشت گردن را بگیرید؛ و با انگشت شصت دیگر، یک طرف گردن را از بالا به پایین  و پایین به بالا ماساژ دهید.

می توانید از جایی که محل رویش موها است شروع کنید. و البته اگر برای آرامش اعصاب و رفع سردرد خود، این ماساژ را انجام دهید و با انگشت شست انجام دهید.

ماساژ با پاشنه دست:

با پاشنه کف دست خود، روی پیشانی را خیلی آرام ماساژ دهید.

شروع ماساژ عمقی:

در ماساژ عمقی، فشاری که بر روی فردی اعمال می کنید، باید بیشتر باشد، و اگر دراز کشیده باشد و سرش در جای محکمی باشد، این فشار راحت تر خواهد بود. در ماساژ سر شما باید در بالای سر فرد ماساژ گیرنده قرار بگیرید.

گردن و انتهای گردن را ماساژ دهید. و برای شروع کار دست خود را زیر سر ماساژ گیرنده قرار داده، و با ضرباتی از قسمت بالایی گردن شروع کرده و به قسمت پایه و ابتدای گردن برسید. انگشتان شما باید به صورت دایره وار در قسمت گردن، پل بین گردن و پشت و ابتدای گردن در حال حرکت باشد.

مقداری سر را بلند کنید:

با بلند کردن سر، می توانید حرکات دایره وار بزرگتری را انجام دهید و کمی هم فشار را بیشتر کنید.همین امر این بخش ماساژ را از سایر مدل های ماساژ تفکیک می کند، در ماساژ اولیه فشارهای شما کاملا آهسته و آرام است، اما در ماساژ عمقی و اصلی فشار انگشت اشاره شما کمی بیشتر است و البته از سایر انگشت های خود برای ماساژ بهره ببرید و از ماساژ تاج سر، غافل نمانید. تامی انگشت ها را از از پایین به بالا بکشید و تاج سر را در نهایت ماساژ دهید.

کمی با انگشتانتان داخل موها را نوازش کنید، از تنوک انگشتان و ضربه های بسیار ملایم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست