نحوه ی نوشتن مقاله با کمک ChatGPT(چت جی پی تی)

نحوه ی نوشتن مقاله با کمک ChatGPT(چت جی پی تی)

در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه از ChatGPT برای نوشتن یک پست و مقاله استفاده کنید. اگر در استفاده از هوش مصنوعی تازه کار هستید، نگران نباشید. ما شما را در این فرآیند گام به گام راهنمایی خواهیم کرد.

ChatGPT یک ابزار قوی برای بازاریابان و وبلاگ نویسان است – در واقع ChatGPT حتی می تواند به شما در ایجاد طوفان فکری کمک کند. و اگرچه برخی معتقدندکه هوش مصنوعی جای نیروی انسانی را می گیرد، اما به عقیده من ما باید از فناوری هوش مصنوعی استقبال کنیم و از آن برای ایجاد سریعتر محتوای بهتر استفاده کنیم.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، در اینجا شایان ذکر است که به احتمال زیاد OpenAI یک واترمارک دیجیتال به محتوای تولید شده توسط ChatGPT اضافه می کند.

اگر قصد دارید این محتوا را به صورت آنلاین منتشر کنید، باید یا خروجی را با کلمات خود بازنویسی کنید یا از ابزار جامع نویسی هوش مصنوعی مانند جاسپر برای نوشتن یا بازنویسی پاراگراف ها، بر اساس طرح کلی و ایده های ایجاد شده توسط ChatGPT استفاده کنید.

نحوه استفاده از CHAT GPT برای نوشتن پست 

 ChatGPT برای تولید محتوای خوب به دستورالعمل های دقیق نیاز دارد.

و البته، وقتی نوبت به خلاقیت و ایده‌های بدیع می‌رسد، باز هم نیاز به اضافه کردن حس انسانی دارید.

همانطور که گفته شد، ChatGPT زمانی که توسط یک نویسنده هدایت شود؛ می تواند تقریباً برای هر بخش از فرآیند نوشتن مورد استفاده قرار گیرد.

اغلب، مقالات وبلاگ، قطعات نسبتاً کوتاه و متمرکزی هستند که عمدتاً حول یک موضوع متمرکز می شوند. به همین دلیل، Chat GPT خوشبختانه برای پست های وبلاگ کوتاه در موضوعات ساده کافی است.

با این حال، اغلب می‌توان با تقویت فرآیند با قابلیت‌های نوشتن هوش مصنوعی Jasper به استاندارد بالاتری دست یافت.

در اینجا نحوه استفاده از ChatGPT برای نوشتن یک پست وبلاگ آورده شده است.

موضوعات و ایده های طوفان فکری

Chat GPT به عنوان یک ابزار طوفان فکری مفید است. این امر به طور فزاینده ای در بین وبلاگ نویسان و کپی رایترها محبوب می شود تا به آنها در زمینه بلاک نویسنده کمک کنیم.

  1.  برای شروع، باید یک حساب کاربری رایگان با OpenAI ایجاد کنید. یک نسخه پولی نیز موجود است به نام ChatGPT Plus.

در این راهنما، ما قصد داریم از نسخه رایگان استفاده کنیم، اما شما می توانید از هر کدام استفاده کنید.

     2. اگر از متن تولید شده راضی هستید، می توانید به مرحله بعدی بروید. از طرف دیگر، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که پاسخی که ارائه داده است را برای ایده‌های بیشتر بازسازی کند.

از CHATGPT برای کمک به شما در نوشتن یک طرح کلی استفاده کنید

     3. هنگامی که موضوعی را ایجاد کردید، گام بعدی استفاده از ChatGPT برای نوشتن طرح کلی برای پست وبلاگ خود است.

انجام این کار به صورت دستی می تواند فرآیندی زمان بر باشد. اما خبر خوب این است که ChatGPT کار را بسیار آسان‌تر می‌کند. این ابراز کارآمد یک طرح کلی به شما ارائه می دهد که می توانید آن را ویرایش کنید یا با ایده های خود به خودتان اضافه کنید.

ابتدا باید دستور و یا درخواست خود را در ChatGPT وارد کنید.

اکنون که یک طرح کلی دارید، می توانید از ChatGPT یا ابزار دیگری مانند Jasper برای ایجاد محتوا برای هر بخش از پست وبلاگ خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از CHATGPT برای کمک به نوشتن هر بخش از مقاله خود

اگر می خواهید محتوای طولانی ایجاد کنید، انجام این کار نیز ضروری است.

از CHATGPT بخواهید که مقدمه شما را بنویسد

شروع قوی برای هر پست و یا مقاله ضروری است. به همین دلیل است که  با درخواست از ChatGPT شروع کنید تا مقدمه شما را بنویسد.

از ChatGPT بخواهید که مقدمه ای برای پست شما بنویسد.

هر زیر عنوان را در CHATGPT به عنوان یک سوال وارد کنید

گام بعدی این است که برای هر عنوان فرعی که در طرح کلی شما توضیح داده شده است، محتوا ایجاد کنید.

ChatGPT یک چت ربات هوش مصنوعی است  نه صرفاً یک مقاله نویس. به همین دلیل، اگر درخواست های خود را به عنوان سؤال وارد کنید، به خوبی کار می کند.

اگر عناوین مقاله خود را به صورت سؤال مطرح می کنید، می توانید از GPT بخواهید که به این سؤال برای شما پاسخ دهد. سپس می توانید از پاسخی که ایجاد می کند به عنوان پایه ای برای هر پاراگراف پست وبلاگ خود استفاده کنید.

از CHATGPT بخواهید که یک پاراگراف نتیجه گیری بنویسد

پایان دادن به هر پست وبلاگی ایده خوبی است. هنگامی که مطمئن شدید که پست وبلاگ شما به طور کامل موضوع مورد نظر را پوشش داده است، وقت آن است که همه چیز را ببندید. از ChatGPT بخواهید تا برای این متنی کهه تاکنون و با استفاده از سوالات منطقی برای شما آماده کرده است؛ یک نتیجه گیری هم بنویسد.

در این مرحله ممکن است لازم باشد یک سری موارد و متون را تغییر دهید تا مطمئن شوید که نام تجاری و/یا نام شما ذکر شده است. با این حال، درخواست از ChatGPT برای نوشتن یک پاراگراف نتیجه‌گیری، جا پای شما را در مقاله تنا محکم می کند و می توانید با خیال راحت تری در پس انتشار آن برآیید.

خاصیت ChatGPT این است که نتیجه گیری مقاله شما را براساس کلمه کلیدی ها و نکات مهمی که مزتبط با مقاله شماست؛ می نویسد پس حتما یک دور مقاله را مطالعه کنید و از کلمات و نکات مهم مقاله خود مطمئن شوید.

پست وبلاگ خود را مرور و ویرایش کنید

فقط به این دلیل که ChatGPT (یا در واقع هر نرم افزار نوشتن هوش مصنوعی) یک پست برای شما ایجاد کرده است، به این معنی نیست که باید از آن همانطور که هست استفاده کنید. بررسی و ویرایش کامل محتوا مهم است. پیس حتما آن را کامل مطالعه کنید و هر جایی که فکر می کنید با درخواست و ایده شما هماهنگی ندارد؛ آن را تغییر دهید.

مطمئن باشید که مخاطبان شما به راحتی متوجه مقاله ای که توسط یک انسان یا یک ربات نوشته شده است می شوند و ممکن است در صورت ادیت نکردن آن، به راحتی اعتبار خود را نزد مخاطبان خود از بین ببرید.

چه مواردی را در مقاله خود بررسی کنیم؟

راستی آزمایی

  • دانش وعلم ChatGPT مربوط به اطلاعات اواخر سال 2021 است؛ در واقع دیتای جدیدی بعد از این سال در دست ندارد. این بدان معنی است که برخی از حقایق ارائه شده ممکن است قدیمی و در نتیجه نادرست باشند.
  • قبل از اینکه پستی را منتشر کنید، آن را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که حقایق ذکر شده دقیق هستند و اگر درست نیستند، آنها را ویرایش کنید.
  • داشتن یک مقاله خوب، خوب است، اما اگر اطلاعات موجود در آن نادرست باشد، می تواند هر گونه اعتمادی را که در خوانندگان یا مخاطبان خود ایجاد کرده اید، از بین ببرد.
  • در عوض، مدتی را صرف بررسی تمام حقایق برای خودتان کنید. به این ترتیب، با این ترفند مطمئن باشید که محتوایی که در آنجا منتشر می‌کنید با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مورد نظر مواجه خواهد شد.
  • مراقب باشید سرقت ادبی صورت نگرفته باشد.

ممکن است تصور شما این باشد که متن شما وقتی از طریق ChatGPT _(چب جی پی تی) تولید می شود منحصر به فرد است، اما این همیشه صادق نیست. برای اینکه نتیجه ی خوبی از این ابزار هوش مصنوغی بگیرید؛ بهتر است از یک ابزار رایگان محبوب به نام Grammarly برای بررسی املا و دستور زبان در محتوای نوشتاری است؛ استفاده کنید.

ارزش آن را دارد که چند دقیقه را صرف کپی و چسباندن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در Grammarly’s Plagiarism Checker کنید تا قبل از انتشار آن یک بار دیگر آن را مرور و ویرایش کنید.

آیا CHATGPT برای مقاله نویسی خوب است؟

به طور کلی، ChatGPT یک ابزار فوق العاده مفید برای بازاریابان دیجیتال و وبلاگ نویسان است تا آن را به عنوان بخشی از جعبه ابزار ایجاد محتوای خود داشته باشند.

می توانید از آن برای همه چیز از نوشتن وبلاگ گرفته تا نوشتن توضیحات متا و حتی ایجاد زیرنویس رسانه های اجتماعی استفاده کنید. همچنین می‌تواند برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی و کمک به ایجاد ایده‌های جدید برای کلمات کلیدی استفاده شود.

نکته اصلی که باید در نظر داشت این است که به احتمال زیاد محتوای تولید شده با ChatGPT واترمارک شده است یا به زودی خواهد شد.

این بدان معنی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو، همراه با ابزارهای تشخیص محتوای هوش مصنوعی مانند Originality.ai، معمولاً می توانند تشخیص دهند که آیا محتوای شما توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر.

با این حال، به این معنی نیست که شما باید ChatGPT را به طور کلی رد کنید. اما به این معنی است که شما باید زرنگ باشید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا از ابزار حداکثر استفاده را ببرید.

ایجاد تیم ChatGPT با ابزارهای دیگری مانند Jasper می‌تواند راهی عالی برای استفاده حداکثری از تلاش‌های بازاریابی محتوای شما باشد. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا با Chat GPT مشکلات بالقوه «Watermarking» را که ممکن است در آینده با آن مواجه شوید، دور بزنید.

ChatGPT واقعاً برای نوشتن محتوای طولانی طراحی نشده است، بنابراین احتمالاً از آن برای ایجاد کل پست ها و مقالات خود در یک حرکت استفاده نخواهید کرد. در حال حاضر دوره های عالی مانند هوش مصنوعی برای وبلاگ نویسی وجود دارد که به دانش آموزان کمک می کند تا از این فناوری جدید سود ببرند.

کاری که انجام می دهد این است که یک راه سریع و آسان برای دریافت ایده های پست وبلاگ ارائه می دهد، ایده هایی را که قبلاً دارید گسترش می دهد، و حتی ایده ای از آنچه دیگران ممکن است در مورد شما می نویسند را دریافت کنید.

سپس می‌توانید از اطلاعاتی که از ChatGPT در Jasper جمع‌آوری کرده‌اید، برای ایجاد یک پست وبلاگ طولانی و منحصر به فرد و با کیفیت بالا استفاده کنید.

دسته بندی: دسته‌بندی نشده برچسب ها: