وگان

وگانیسم یک رژیم غذایی محدود کننده است که تمام محصولات حیوانی مانند گوشت، تخم‌مرغ و لبنیات را حذف می‌کند. ماهیت محدود کننده وگانیسم می‌تواند منجر به کمبود ویتامین ویتامین b۲۳ ، D و پروتئین شود.

خام گیاه خواری

 گیاه‌خواری پدیده جدیدی نیست و از ۷۰۰ سال‌ قبل از میلاد مسیح وجود داشته است. اما آنچه امروز به عنوان رژیم خام گیاه خواری شناخته می‌شود، از قرن نوزدهم شکل گرفته است. هرچند در همان زمان چندان مورد توجه قرار نگرفت. در حقیقت، ایده خوردن غذاهای خام از اواسط قرن نوزدهم وجود داشت ولی شخصی به نام سیلوستر گراهام آن را به عنوان راهی برای جلوگیری از بیماری معرفی کرد. در ایران نیز این رژیم غذایی را آرشاویر  آوانسیان پایه‌گذاری کرد.
این مقاله از سایت سیوطب برگرفته شده است لطفا برای مطالعه کامل این مقاله به آدرس زیر مراجعه فرمایید: https://sevteb.com/raw-veganism/

گیاه خواری

گیاهخواری به مانند رژیم های دیگر غذایی مزایا و معایبی دارد که گیاهخواران باید از آنها باخبر باشند. رژیم غذایی گیاهخواری برای بخش هایی از بدن خطراتی ایجاد می کند که تهدیدی جدی برای سلامت بدن است.امروزه رژیم های غذایی گیاهخواری در سراسر جهان محبوبیت زیادی به دست آورده اند. یک فرد می تواند به سبب دلایل اخلاقی که شامل حقوق انسانی، عوامل محیطی یا سلامت کاملتر است تبدیل به یک گیاهخوار شود.

گیاهخواری
فهرست